Priprava na sv. Obhajilo

Razpored dejavnosti za prvo sveto obhajilo 2016

Slovesnost prvega svetega obhajila bo v nedeljo, 15. maja, ob 10.00 v župnijski cerkvi v Rogaški Slatini.

DEJAVNOSTI PRED PRVIM SV. OBHAJILOM

1.  Duhovna priprava za otroke  in starše (družino!) se začne v  sredo, 5. maja, na. To pomeni, da v tem času pričakujemo prvoobhajance in starše vsak večer pri šmarnicah.

2.  Cerkev za prvo sveto obhajilo okrasijo starši . Navadno zberemo denar in potem cvetličar okrasi. (10 EUR).

3.  Obleke za prvo sv. obhajilo dobite v veroučilnici    v nedeljo zvečer, 8.  maja po večerni sv. maši. Vedeti morate višino vašega otroka. Izposoja obleke stane 5 EUR + 5 EUR za čistilnico. V slovesni  obleki je prvoobhajanec (nka)  tudi na kosilu na dan prvega svetega obhajila. Potem se lahko preobleče. Obleka se vrne v torek zvečer, 17. maja –po šmarnicah.

4.   V spomin na prvo sveto obhajilo bo otrok prejel  posebno  sliko Zadnje večerje (dajte jo v okvir na steno otrokove sobe)  in šopek za na prsa (10 EUR). Vse krstne botre pa vabimo, da  svojemu prvoobhajancu v času devetdnevnice ali na dan prvega svetega obhajila,  kupijo  molitvenik in  rožni venček.

5.  Spoved za otroke prvoobhajance in starše in botre bo četrtek in petek, (12 in  13. maj) zvečer od  17.30  ure dalje. Pridite en večer skupaj  z vašim otrokom!

6.  Na  slovesnosti prvega svetega obhajila  se zberejo otroci ob 9.30 uri pri zakristiji. Tam bodo prejeli šopek za na prsa. V slovesnem sprevodu bodo šli v cerkev. Krstno svečo prinese otrok s sabo. Če je kdo nima jo lahko že sedaj naroči v župnijski pisarni.

7.  Kot vedno doslej bo na voljo  domač fotograf g. Zorin, ki vam bo po naredil  poseben album  po dogovoru z vami.

8.  Po slovesnosti je najprej slikanje pred glavnim oltarjem v cerkvi (ZATO OSTANEMO VSI V CERKVI!). Prosim, držimo se reda  da bo slovesnost  lahko lepa !

9.   Vse dodatne informacije dobite osebno ali po telefonu na številko: 031-363-470 ali pri gospe Klavdiji : 031542-305.